Ten serwis wykorzystuje technologię ciasteczek.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację.

Zrozumiałem
"Sztuka we wnętrzu II" - to druga edycja wystawy współczesnego malarstwa, rzeźby i rzeźby ogrodowej. 
Przez ponad 25 – lat działalności na rynku wyposażenia wnętrz – nasza firma wielokrotnie podejmowała aktywność związaną z wprowadzaniem sztuki do glowaAwnętrz.  Idea, która przyświecała nam


przy organizacji  drugiej edycji wystawy współczesnego malarstwa i rzeźby, gromadząc prace 16 artystów -  to po pierwsze zmniejszenie dystansu dzielącego sztukę współczesną i jej twórców od ludzi nią zainteresowanych, którzy na co dzień nie mają czasu na zgłębianie o niej wiedzy, a po drugie przekonanie, że prawdziwie piękne wnętrza bez dzieł sztuki nie istnieją.

Wystawa „SZTUKA WE WNĘTRZU II” to duże wydarzenie artystyczne. Udało się zgromadzić  na niej ponad 100 prac artystów – malarstwa, rzeźby i rzeźby ogrodowej.  Zamierzona różnorodność stylów ma być kluczem do jej uniwersalności – próbą dotarcia do zróżnicowanej wrażliwości estetycznej osób, które  ją odwiedzają.  Stąd na wystawie  można spotkać się z abstrakcją,  surrealizmem, postmodernizmem, post- kubizmem, impresjonizmem czy realizmem.

ARTYŚCI:

Jan Szancenbach (1928-1998) Jan Szancenbachmalarz, przedstawiciel koloryzmu, profesor i rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; uczeń Wojciecha Weissa i Eugeniusza Eibischa (dyplom w 1952 r.).
Od 1948 r. pracował jako asystent w pracowni malarstwa oraz w pracowni liternictwa i projektowania graficznego Ludwika Gardowskiego. Przeszedł wszystkie szczeble kariery akademickiej, od asystenta do profesora zwyczajnego (od 1986). Od 1972 prowadził własną katedrę na Wydziale Malarstwa. W latach 1987-1993 przez dwie kadencje był rektorem ASP w Krakowie.
Malował pejzaże, martwe natury, widoki wnętrz pełne ekspresji, o urozmaiconej fakturze, niekiedy na pograniczu abstrakcji. Jego malarstwo jest pełne światła i nasyconych barw. Zajmował się także grafiką, projektowaniem plakatów, malarstwem w architekturze (m.in. renowacja widowni Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, widowni i plafonu w Operze Wrocławskiej) i filmem rysunkowym. Brał udział w ponad 400 wystawach zbiorowych w Polsce, Europie i Japonii. Miał około 50 wystaw indywidualnych w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, Niemczech.

Jan Szancenbach Morze w Smogen  Jan Szancenbach Jesienny sad Jan Szancenbach Martwa natura z langusta

Witold Urbanowicz witoldUnabalkonie
 - ur. 1931 w Oszmianie, woj. Wileńskie, zm. 2 grudnia 2013 w Krakowie. Po ukończeniu krakowskiej ASP w 1956 r. wraz grupą przyjaciół uprawiał malarstwo materii: tworzył surowe monochromatyczne obrazy-przedmioty z reliefową fakturą, oddające stan ducha pokolenia ludzi, którzy przeżyli wojnę i nie widzieli przed sobą żadnych optymistycznych perspektyw. W latach sześćdziesiątych siłę wyrazu wzmocniły potwory, w większości wyglądające z ultramarynowego tła. Powstały też serie obrazów ekspresjonistycznych np. Rodzinki-Mafie ('64 - '69). Lata siedemdziesiąte przyniosły zrazu ostudzenie emocji w malarstwie metaforyczno-geometrycznym, by znowu wybuchnąć siłą ekspresji w Pejzażach płomiennych w 1978. Stan wojenny przyniósł milczenie, a później powróciły potwory – tym razem dochodzące do kilku metrów, szybko malowane z pełną ekspresją. Dalej były Pomniki niewdzięczności – tytuł, którego nie potrzeba tłumaczyć – i obrazy ludzi poddanych jakiemuś strasznemu cierpieniu. Z tym okresem łączy się też seria Krzyży, w większości kolorowych i optymistycznych.  W sztuce Urbanowicza brak banalnych komentarzy wydarzeń, ale była to sztuka do bólu zaangażowana w przeżywanie i tworzenie historii. To nie są miłe obrazki dla przeciętnego odbiorcy. Niektóre nadają się tylko do muzeum – można je oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu i wielu innych. Wystawy, niektóre ogromne, a było ich kilkaset, przynosiły uznanie dla nieprzeciętnego talentu, wszechstronności i płodności twórczej oraz inne, skrajne nieraz odczucia. Jego twórczość rozpinała się od awangardy, którą tworzył wraz Kantorem, Beresiem, Sternem w piwnicy Krzysztoforów, po mistrzostwo tradycyjnego warsztatu w sztuce monumentalnej w kościołach czy innej architekturze. Okres od roku 2000, zawierający prezentowane obrazy, przynosi syntezę dotychczasowych osiągnięć.
kwadrat1  kwadrat2 kwadrat3

Ewa Bajek portretEB- urodzona w 1959 roku. Absolwentka  Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1986). Uprawia malarstwo i rysunek. Zorganizowała ok. 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce oraz w Anglii, Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, USA, Włoszech.
Ostatnie wystawy indywidualne: w Krakowie w Galerii Floriańska 22 (06/2013) oraz w Warszawie w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej (08/2013).


sniadanie na trawie  3 sniadanie na trawie2 ryby i meduza

Paweł BorowskiPawelBorowskiFoto1 urodzony w roku 1969 w Krośnie. Od roku 1990 pracuje jako niezależny artysta szkła. Założyciel i główny projektant  Glasstudio Borowski w Niemczech i w Polsce.  Brał udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii  i Stanach Zjednoczonych. Glasstudio Borowski regularnie prezentuje swoją kolekcję szkła na międzynarodowych targach i wystawach, miedzy innymi na Międzynarodowych Targach AMBIENTE we Frankfurcie nad Menem.   fatgonzo  kameleon zabafroggy

Tadeusz Bystrzak tadekartysta, malarz, rzeźbiarz, projektant. Urodził się w Słupsku w 1954 roku. W roku 1980 uzyskał dyplom u prof. R. Otręby, Katedra Komunikacji Wizualnej ASP w Krakowie, Wydział Wzornictwa Przemysłowego.Wystawia w Galeriach w Paryżu, Mediolanie, Berlinie oraz w Polsce, ostatnia wystawa maj 2016 w Casinos Poland w Krakowie. Wśród wielu projektów i działalności znalazły się m.in. : kompleksowy projekt wnętrz Centrum Handlowego M1 (Kraków), współpraca scenograficzna przy filmie „Cztery noce z Anną” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, projekt i realizacja wnętrz parku wodnego w Tarnowskich Górach, przenoszenie mebli, drzwi i detali pokoju Józefa Czapskiego  z mieszkania (siedziby redakcji "Kultury") w podparyskim Maisons-Laffitte do Pawilonu Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie. Z dużym powodzeniem sprzedaje w Europie ekskluzywne, autorskie wyroby ze szkła. 


niebo2
Joanna Gałeckajoannagalecka - pochodzi z Podlasia. Ukończyła Liceum Plastyczne w Supraślu i Akademię Sztuk Pieknych w Krakowie -  Grafikę i Malarstwo   . Tworzy prace malarskie, grafiki i rysunki w cyklach :„Nad Czerwoną Wodą”/ impresje greckie /, „Pejzaże Biebrzańskie”,  „Bazar w Aszchabadzie”/ impresje azjatyckie / , „ Kraina Felicji”, „In modo barocco”, „Dni Nocy” i inne.Była stypendystką Fundacji im. T. Kulisiewicza  i Fundacji im. Jana Pawła II  w Rzymie. Otrzymała kilka nagród za swoje prace m.in. kilkakrotnie Grand Prix i wyróżnienia w konkursach „Najlepsza Grafika miesiąca” i „Mały Format” oraz Nagrodę Fundowaną Firmy „Bilans” na „Salonie 100-lecia ZPAP.Miała ponad 30 wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria „Kanonicza1”1991, Galeria TPSP „Pałacyk” w Warszawie 1993, Muzeum A. Karnego Białymstoku (z J. Pankiem) 2000, Salon Związku Malarzy Białoruskich w Grodnie 2001, Muzeum Narodowe w Aszchabadzie 2001, Galeria „Spodki” w Białymstoku 2003, BWA w Sandomierzu, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, Siedziba Biebrzańskiego Parku  Narodowego w Osowcu, Kościół św. Mikołaja w Kijowie, Instytut Sztuki Ukraińskiej w  Krakowie, Galeria „Rękawka” w Krakowie , Galeria „Po schodach” w Siemianowicach Śl., Galeria „Lamelli” w Krakowie, Nuncjatura Apostolska w Aszchabadzie, Muzeum Regionalne w Łomży, Galeria WOAK (z Ż. Kucharską) w Białymstoku, na Forum Humanum Mazurkas w MCC w Ożarowie Mazowieckim  i inne.Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, plenerach, projektach w kraju i za granicą. Prowadziła warsztaty artystyczne w Aszchabadzie , gdzie stworzyła „Bumasznij Teatr” („Papierowy Teatr”) i spektakl plastyczno- muzyczny. Na zajęciach w Kiszyniowie powstało dziewięć barwnych murali.
Tawerny w Nei Pori   Gałązka kwitnącej bazylii  ogród sprzedawcy dzbanów olej na płótnie

Eugeniusz GerlachEugeniusz Gerlach portret2 urodził się w roku 1941 w Bieniawie k. Tarnopola (na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej). W latach 1955-1960 uczęszczał do PLSP we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Malarstwo sztalugowe i architektoniczne studiował w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego, natomiast grafikę warsztatową u prof. Mieczysława Wejmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa. Mieszka i pracuje w Krakowie. Od roku 1966 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych i udział w ok. 80 wystawach zbiorowych. Ostatnie wystawy indywidualne: 2011 – SPORT W MALARSTWIE – Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, 2011 - Malarstwo - TPSP Kraków - Górny Pałac Sztuki, 2012 - Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów – Gorlice, 2012 - Malarstwo - Galeria Na Piętrze - ZPAP Łódź 2012 - ZMYSŁY SZTUKI - Muzeum Pałac w Wilanowie – Warszawa, 2012 - SPORT W SZTUCE - Muzeum Miasta Łodzi – Łódź, 2013 - Galeria CANTRUM NCK – Kraków, 2013 - Muzeum Ziemi Prudnickiej - Galeria ARSENAŁ – Prudnik, 2013 - Galeria DAP OW ZPAP – Warszawa, 2013 - spotkanie autorskie - ARTYŚCI W ŁAZIENKACH - Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, 2013 / 2014 - MUZYCZNE INSPIRACJE - Europejska Galeria Sztuki MILLENIUM HALL – Rzeszów, 2014 - LINIA I KOLOR - Galeria OG ZPAP – Gdańsk, 2015 - MUZYCZNE INSPIRACJE - Centrum Kultury ZAMEK - Galeria PROFIL – Poznań, 2015-2016 – ALCHEMIA KOLORU – Galeria PRYZMAT Kraków, 2016 – MISTRZOWIE MARTWEJ NATURY – Górny Pałac Sztuki – Świetlica Wyspiańskiego – TPSP Kraków. Obrazy Eugeniusza Gerlacha znajdują się w wielu muzeach i instytucjach, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Szwecji, Austrii, RPA).

IMG 6350   P1060648    IMG 8121

Mariola Jaśkomariolajasko
Ukończyła wydział malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1994 r. Dyplom w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.  Jest laureatką stypendium fundacji "Krasner- Pollock" z Nowego Jorku w 1998/99 r. oraz pierwszej nagrody w konkursie " Promocje'94 " w Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych między innymi w Bonn, Birmingham ,Seulu. 2015/2016 wystawa magical Dreams z Bator Gallery- Szczyrk, Warszawa- Centrum Promocji Kultury, Wrocław- Galeria Miejska. Ważniejsze wystawy indywidualne : 1995 - Państwowa Galeria Sztuki, Legnica; 1999- Galeria Artemis, Kraków; 1999- Galeria Effelsberg ,Konigswinter, Niemcy; 2003- Atelier H.P. Braun, Frankfurt; nad Menem, Niemcy; 2004- Galeria Zapiecek, Warszawa; 2006- Galeria 2 Światy, Kraków; 2007- Galeria Instytutu Filmowego -Klub pod Jaszczurami ,Kraków; 2008- Galeria 2 Światy, Kraków; 2011- Galeria Siuta, Kraków; 2012- Galeria Dedo Kraków; 2012- Galeria Siuta Kraków; 2013- Performance z zespołem Max Klezmer Band w Małopolskim Ogrodzie Sztuk ,Kraków; 2014- Art of Living Brumunddal Norwegia.
noir6 WP 20160622 15 59 56 Pro zz8

Marta Olszowska Marta Olszowska. Zdjęcie na wystawę w Domu Polonii2Urodziła się w Krakowie, gdzie w 1969 roku ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych. W latach 1969 – 1974 studiowała na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w 1974 w pracowni grafiki książki u Prof. W. Chomicza i grafiki warsztatowej w pracowni Prof. W. Kunza, uzyskując tytuł magistra sztuki. W latach 1975 – 1977 pracowała w Krakowskim Studio Filmów Animowanych na stanowisku asystenta reżysera. W latach 1975 – 1984 zajmowała się grafiką książki dla PWM i WL w Krakowie. Wzięła udział w ponad 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in. udział w portfolio i wystawie „An Artist’s View of Her Life” (Tuman State University, Kirksville, USA i Merwin-Wesleyan University, Bloomington, USA). Miała 9 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m. in. Wystawa Grafiki i Rysunku w Galerii EMPIK w Krakowie w 1975, „Itineraria” (malarstwo) w Galerii Lamelli 2002, „Imaginacje” (malarstwo) w Galerii Klubu Plastyka ZPAP 2006, „Igrane, Igrane” (malarstwo i pastele) w Galerii „Uljara” w Igrane (Chorwacja) 2012. Nagrody i wyróżnienia: 1975 – jedna z dwóch równorzędnych nagród na wystawie malarstwa i grafiki absolwentów w Kordegardzie (Warszawa); 1979 – Najlepsza Grafika maja 1979 (Kraków), nagroda II, w latach 1996, 1997, 1999 na wystawach „Maska Tradycyjna i Współczesna” – nagroda i wyróżnienia. Prace artystki znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w Galerii Stowarzyszenia Historyków Sztuki w Norymberdze, w zbiorach prywatnych w Polsce, w Niemczech, Austrii, Francji, Chorwacji, USA.

Wyspa Skarbów 3  sloneczne morze Sun Island

Jacek "JO" Opała jacek opala- ur. 1970r. w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Rzeźbiarz. Korzystając z faktu życia w otoczeniu ceramiką zaczął przed kilku laty swoje pierwsze prace wypalać w zakładach ceramiki w Parowej pod Bolesławcem. Po pierwszych udanych próbach tworzy już dalej w swojej małej przydomowej pracowni figuratywne rzeźby ceramiczne. Odlewa również w brązie. Najbardziej fascynuje go łączenie dwóch i więcej światów w jednej formie. W jego pracach pojawiają się elementy anatomii, architektury, erotyki, fantasy. W swych dziełach ewidentnie nawiązuje do klasyki rzeźby, która jest jego drogowskazem artystycznym.Jak sam mówi tęskni za sztuką oczywistą, opowiadającą.  Prace takich mistrzów jak Igor Mitoraj czy Michał Anioł to wzorce i inspiracje.  Na bazie samodzielnie wykonanych form buduje serie indywidualnych rzeźb. Nigdy nie wykonuje dwóch identycznych. Prace szkliwi i wypala  do 1400 st. w piecu elektrycznym. Jest członkiem Związku Ceramików Polskich.W 2013 roku pokazywał swoje prace w Polskim Instytucie w Pradze wraz z innymi pracami artystów z Bolesławca m.in. szkłem Borowskich i płótnami E.Szutera.  Końcem roku 2013 otworzył indywidualną wystawę w galerii Szalom w Krakowie przyjętą bardzo pozytywnie. W  kolejnych latach brał m.in. udział w konkursie i wystawie w Zakopanem, Wrocławiu, Warszawie, Dąbrowie Grn., Dreźnie. Jesienią szykuje indywidualna wystawę w Chicago .Wybraną nagrodzoną pracę zakupiło muzeum sztuki na Śląsku. Jego prace można oglądać w wielu galeriach w całej Polsce. Część z nich znajduje się w prywatnych zbiorach kolekcjonerskich, również za granicą.Jest laureatem kilku nagród mi.in grand Prix II Art Pasion Festiwal, Palm Art Competition 2015, Wygrana w International Art Competition/Cultural_Diversity 2016, ArtavitaContecst Competition 2016. Żonaty, dwójka fajnych dzieci.

jej usta czerwona   Znaleziony w Pompejach   Palmira I   Pompeje IX

RYSZARD PAPROCKI (pseud. RYHO)RYHO portret2 architekt, artysta malarz. Urodzony w 1963 roku w Łękach Górnych na Podkarpaciu. W latach 1983-1989 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, dyplom w 1989 roku (promotor dyplomu: prof. Witold Korski). W roku 1989 podjął studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem w 1993 roku w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Juliusza Joniaka oraz w pracowni malarstwa ściennego prof. Józefa Ząbkowskiego. W latach 1993-2002 był wykładowcą rysunku odręcznego w Studiu Rysunku w Krakowie. W 2000 roku wystawił prace w Pawilonie Polskim na EXPO’2000 w Hanoverze. W 2004 roku brał udział w wystawie reprezentującej Polskę i polską sztukę w Parlamencie Północnej Nadrenii – Westfalii w Düsseldorfie. Od 2005 roku jest członkiem - założycielem Stowarzyszenia Ogrody Sztuki w Krakowie. W roku 2008 i 2009 zrealizował w siedzibie zarządu firmy Comarch S.A. w Krakowie dwa wielkoformatowe murale. W 2009 roku brał udział w wystawie COMPARAISONS '09 w Grand Palais w Paryżu (grupa "Installation libre"). W 2010 roku wystawił cykl instalacji „KONTEKST MOŻLIWY” w Wawel Busines Center w Krakowie. W roku 2011 brał udział w krakowskiej ART SESJI'2011 wystawiając instalację "INTERFERENCJE". W 2011 został powołany do kapituły fundacji ABY ŻYĆ. W 2015 roku wystawił instalacje „SALINADA” na Plantach Salinarnych w Bochni. Działalność w dziedzinie kompozycji anamorficznych [tzw. 3D Street Art]. Od roku 2011 realizuje wielkoformatowe kompozycje anamorficzne. Jest autorem malowideł anamorficznych: "MOC ŻYWIOŁÓW" na koronie zapory wodnej w Niedzicy (2011), „SOLNY ŚWIAT” na rynku w Wieliczce (2012), „THE UNDERGLASS” w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, „5 KOMPOZYCJI” w Szanghaju (Chiny, 2015). Autor wielkoformatowego muralu anamorficznego „LEGENDA GLIWICKA” w Gliwicach (2014). Wielokrotnie opracowywał i wystawiał w przestrzeni publicznej anamorficzne kompozycje eventowe m.in. dla takich firm i instytucji jak: Algida, Lech Premium, Greenpeace, Audi, Grupa Azoty... Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem monumentalnym, architekturą, rzeźbą i architekturą ogrodów. Uprawia abstrakcjonizm, instalacje, sztukę w przestrzeni publicznej... W dorobku ponad 20 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 30 wystawach zbiorowych. Prace w wielu zbiorach prywatnych i państwowych w Kraju i za granicą.

E 04 Brama przestrzeni 1 70x50cm 2016               E 05 Brama przestrzeni 2 70x50cm 2016               E 07 Space 50x40cm 2016  

Jan Kanty Pawluśkiewicz JanKanty- twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej , autor dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy wystawił swoje obrazy w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami. Dziesięć miesięcy później w krakowskiej Galerii Szalom pokazał cykl:” 21 trudnych obrazków na karnawał”. Obecnie ma na  koncie ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Maluje w nowatorskiej, wymyślonej przez siebie technice żel-art. Jak sam mówi „Żel-art  – to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką”.


Dzien blekitny   Dzień ugrowy 1   Krajobraz kobiety z półksiężycem i medalami 608x800 1

Katarzyna Słysz KasiaSlyszartysta malarz z dużym doświadczeniem, któremu żaden format i techniki malarskie nie są przeszkodą. Wciąż z radością i świeżością spojrzenia inspiruje się otaczającą naturą i maluje tylko w świetle dziennym: rzec można – klasycznie, analogowo. 1988-93 Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka w 1993. W 1992 Stypendium Ministerstwa Edukacji Austrii w  Salzburgu.  Na swoim koncie ma 10 wystaw indywidualnych i ponad 30 zbiorowych w kraju i za granicą :w Czechach, Austrii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, USA, Japonii. 
Katarzyna Słysz jest również autorką dwóch monumentalnych obrazów biblijnych, scenografii w Teatrze Muzycznym w Gdyni i dekoracji wielkoformatowch podczas festiwali żeglarskich w Krakowie, a aranżacje wnętrz mieszkalnych i zestawiania kolorystyczne w nich to jej niegasnąca pasją od wielu wielu lat. Ostatnio pracuje również nad projektem muralu, który powstanie na szkole , w której uczą się jej dzieci.

deser w plenerze 04  przejscie 2007Przejscie stroza

Stanisław „Sacha” Stawiarskistanislaw sacha stawiarski 2558 - urodził się w 1941 roku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni profesor Hanny Rudzkiej-Cybisowej. Dyplom malarski z wyróżnieniem uzyskał w 1969 roku. W następnym roku wyjechał do Paryża, gdzie studiował w Beaux Arts. W 1973 roku został członkiem ZPAP w Krakowie, a 1975 roku – Związku Artystów Malarzy w Saint Tropez. Należy także do Francuskiego Związku Artystów. W uznaniu za zasługi artystyczne otrzymał tytuł profesora od Międzynarodowej Akademii Literatury, Sztuki i Nauki Greci Marino. Stanisław Stawiarski brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Francji, Szwecji, Finlandii, Niemczech, na Ukrainie, a także w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Japonii. Stawiarski w swych obrazach przedstawia świat za pomocą intensywnego światła, przestrzeni, jasnych barw i kontrastu.  Jego prace podlegają różnym kierunkom artystycznym, między abstrakcyjnością, a surrealizmem, post-impresjonizmem a post-kubizmem. Ppełne są fascynacji słonecznym śródziemnomorskim krajobrazem i beztroskim życiem na południu Francji, gdzie obecnie mieszka artysta.

WP 20160621 13 22 19 Pro  IMG 1741 plaża 97x120  WP 20160621 13 22 03 Pro

ANNA MARIA SZPECHT - AnnaMariaSzpecht Artystka Intermedialna. Inspirację do pracy twórczej czerpie z duchowych tradycji Wschodu i Zachodu. Dyplom magisterski na wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Rodzińskiego, Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Dyplom w szkole filmowej AMA - Akademii Multi Art w Krakowie, na kierunku: reżyseria filmowa. Udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, w latach 2000 – do dzisiaj. Realizacje plastyczne interdyscyplinarne w obiektach architektonicznych: szklane mozaiki (typu fusing), witraże, murale - liczne na terenie całej Polski, oraz kilka w Europie w latach: 2000 – do dzisiaj. Realizacja kilku filmów krótkometrażowych 2012 – 2015. Udział w festiwalu autorów zdjęć filmowych: CAMERIMAGE 2014 w Bydgoszczy – film: BARDO. Mieszka i pracuje w Krakowie.


3ogród   1DwaŚwiaty   2Trawa   4Jar


Kazimierz Wincenty WilkKazimierzWilk - urodzony 22 stycznia 1943 roku, ukończył wydział malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiował w latach 1965-1971  Jego twórczość inspiruje martwa natura, najbliższe otoczenie oraz liczne podróże artysty po kraju i świecie. Malarstwo artysty prezentowano na ponad stu wystawach, w tym ponad pięćdziesięciu indywidualnych w kraju i za granicą. Prace Kazimierza Wilka podziwiano w galeriach sztuki Austrii, Japonii, Niemiec, Rosji, Szwecji i Stanów Zjednoczonych Ameryki.     Wystawa retrospektywna jego malarstwa zorganizowana była w Pałacu Sztuki w Krakowie przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (2001).Wydana została wówczas obszerna monografia artysty pt. Kazimierz Wilk – Malarstwo. Prace Kazimierza Wilka wystawiane były dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki: w roku 2005, w Nowym Jorku, w ramach VII Festiwalu Chopin i Przyjaciele oraz dwa lata później malarstwo artysty prezentowane było w New Jersey w Skulski Art Galery. Prace artysty Kazimierza Wilka są ozdobą domowych kolekcji znawców malarstwa oraz placówek kultury na całym świecie. Od ponad czterdziestu lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, przez kilka minionych kadencji pełni funkcję prezesa Krakowskiego Klubu Malarzy. W roku 1998 został członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Sześć lat po ukończeniu studiów artysta malarz Kazimierz Wilk otrzymał medal Stanisława Wyspiańskiego z rąk profesora Karola Estreichera na Dorocznym Salonie Malarstwa Krakowskiego. Dwukrotnie został wyróżniony stypendium twórczym miasta Krakowa, a w roku 1997 był stypendystą miasta Norymberga. W ostatnich latach artysta prezentował swoje malarstwo trzykrotnie Galerii Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz na jubileuszowej wystawie w Galerii Pryzmat (Kraków, grudzień 20011-styczeń 2012), w Galerii Prudnickiego Domu Kultury (kwiecień. 2012), w zabierzowskiej Galerii Na Piętrze (październik-listopad, 2012). W Pałacu Sztuki w Krakowie zorganizowane były dwie kolejne wystawy malarstwa Kazimierza Wilka: retrospektywna, obrazująca przegląd twórczości artysty z ostatnich lat (styczeń 2013) i następna w ramach cyklu Mistrzowie martwej natury (styczeń, 2014).

Kwitnąca sliwa 80 90cm  martwa nat2   ogrod moneta