Ten serwis wykorzystuje technologię ciasteczek.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację.

Zrozumiałem
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w skrócie CSR – to hasło, o którym coraz częściej można usłyszeć czy przeczytać w różnych mediach. Nasza świadomość, zarówno społeczna jak i konsumencka rośnie, coraz częściej zwracamy uwagę na to czy produkty, które kupujemy spełniają nie tylko swoją funkcję, mają dobrą jakość i cenę, ale także czy firma, która je wyprodukowała czy sprzedaje, działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.2Do tych najważniejszych zasad należy bez wątpienia: przestrzeganie norm ekologicznych przy produkcji, poszanowanie praw i bezpieczeństwa pracy zatrudnionych pracowników, umożliwienie pracy osobom z różnymi dysfunkcjami czy działalność charytatywna.


Są to wartości bardzo ważne dla naszej firmy. Nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

W minionym roku 2015 nasza firma, studio meblowe ARKA zdecydowała się na wsparcie Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Wykonaliśmy projekt oraz wyposażyliśmy w meble dyżurkę lekarską na tym Oddziale.

zeromskiW poszanowaniu wartości zrównoważonego rozwoju - przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu do oferty produktów danej marki – musimy być pewni, że nasz nowy partner, producent spełnia określone wymagania. Jakość i design – to podstawowe kryteria, które rozpoczynają proces podejmowania decyzji. Kolejnym etapem jest wizyta w fabryce i sprawdzenie kultury produkcji mebli.

Jako przykład prezentujemy jednego z naszych dostawców markę TEAM 7 – austriackiego producenta mebli z litego drewna.

Logo TEAM7 anthrazit

Sposób myślenia i działania w firmie Team7 kształtuje zasada zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialność za środowisko i tworzenie wartości w zgodzie z ludźmi i naturą. Ze względu na to, iż firma produkuje designerskie meble z litego drewna - meble do jadalni, meble do sypialni, meble do salonu, meble do biblioteki, meble kuchenne - bardzo ważne jest dla niej rozsądne zarządzanie zasobami lasów.
13
I tak, firma Team7 za każde wycięte drzewo z gospodarstwa leśnego finansuje również posadzenie nowej sadzonki drzewa.
Mając w swoich strukturach produkcyjnych wszystkie etapy obróbki drewna (tartak, suszarnia, przetwarzanie) firma wykorzystuje każdy, nawet najmniejszy jego kawałek. Mogą przez to również zagwarantować, że produkcja mebli z litego drewna jest przyjazna dla środowiska.

4                                 8

Firma Team 7 posiada prawo korzystania ze znaku EMAS  (wspólnotowy system ekozarządzania i audytu)  co podkreśla jej ekologiczne i zrównoważone metody produkcji. Certyfikat EMAS jest dumą firmy na równi z nagrodami otrzymywanymi za design.


5               6

Team7 było marką świadomą ekologicznie na długo przed tym jak zaczęło być to w modzie. Już w 1980 roku filozofia produktu i kultura korporacyjna była zakorzeniona w zasadach odpowiedzialności społecznej, ekologicznej i gospodarczej. Drewno było i jest przedmiotem naszej fascynacji z jego unikalną estetyką, z jego wieloma pozytywnymi cechami jak przykładowo, naturalnie właściwości antybakteryjne i antystatyczne, które sprawiają, że meble z litego drewna, tylko oliwione, poprawiają klimat w pomieszczeniach mieszkalnych, ponieważ mogą pochłaniać lub uwalniać wilgoć – samoczynnie to optymalizując.

7a9Aby ta fascynacja naturą mogła trwać – musimy dbać o naszą planetę, zarówno zbiorowo - jako części powiązanych systemów korporacyjnych – jak i całkiem prywatnie dokonując codziennie dobrych wyborów.

Temat będziemy kontynuować w kolejnych blogach.