Ten serwis wykorzystuje technologię ciasteczek.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację.

Zrozumiałem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z projektantem Christophem Pillet – projektującym m.in. dla marki DRIADE. Christophe Pillet wydarzenia1
Spotkanie jest jednym z WYDARZEŃ w ramach DIZAJN – BIZNES – KRAKÓW. Małopolski Tydzień Dizajnu 22 – 31/05.2015.
Termin: 28.05.2015 (czwartek), godz. 11.00  Miejsce: ARKA studio meblowe, Kraków, ul. Nowohucka 69a, piętro IIOrganizator:
ARKA studio meblowe, DRIADE, DIZAJN-BIZNES-KRAKÓW. Małopolski Tydzień Dizajnu
Rejestracja na spotkanie: do 27.05.2015, poprzez formularz http://arka-meble.pl/pl/oferta-specjalna/wydarzenia
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


logo dizajn biznes 1mala                B Driade L                       ARKAlogo youtube

Tematy spotkania: projektant Christophe Pillet poprowadzi wykład na temat miejsca i roli dizajnu we współczesnym świecie na podstawie własnych doświadczeń, a Massimo Maestroni - dyrektor zarządzający marki DRIADE, zaprezentuje, w jaki sposób biznes poszukuje projektów i dlaczego podejmuje decyzje o ich wdrożeniu oraz jak rozpoczyna współpracę z dizajnerami.

Christophe Pillet to francuski projektant, który zdobył międzynarodowe uznanie. Swoją edukację designera rozpoczął w 1991 roku w Mediolanie. Jego wszechstronne zainteresowania przekładają się na bardzo szeroki zakres działań - od projektowania form przemysłowych, gdzie dominująca rolę odgrywają meble, przez projekty wnętrz, architekturę i sztukę. Jego projekty charakteryzują się prostą formą, a o ich elegancji stanowią zwykle pojedyncze detale.
Architektura, przedmioty, meble, scenografia: jego podpis jest zawsze związany z najlepszymi markami i projekami dużej wagi i prestiżu. Od transformacji butików marki LANCEL we Francji i na całym świecie,
lyon C butik    lancel CH 3 image    Lancel CH 6 image
przez projektowanie nowego Hotelu Sezz w Saint Tropez
SezzST01 gsaint trope         SezzST03 g
i restauracji Maison Blanche w Fezie i Casablance
1208maison blanche1      1208maison blanche2
do koncepcji stoiska Renault podczas międzynarodowego pokazu samochodowego: taki jest zakres i różnorodność jego projektów – posiadających wspólną postawę, niezależnie od skali.
Czy to jako dyrektor projektu dla marki Lacoste czy przy długoterminowej współpracy z Driade (dla której zaprojektował krzesło MERIDIANA),
Driade meridiana noir g        Driade meridiana noire g       Driade meridiana transparente g
Cappellini i Emu, jego uważane interpretacje są świadectwem najwyższej elegancji stylu, wyróżniają się zarówno precyzją jak i konsekwencją.
Christophe Pillet po zdobyciu dyplomu mediolańskiej Akademii Domus (master class), stał się częścią grupy Memphis (jako asystent Martine Bedin i Michele De Lucchi), która wprowadziła nowe, awangardowe podejście do projektowania. Po powrocie do Paryża, Pillet był zaangażowany w rozwój agencji Starck, w czasie, kiedy amerykańskie wnętrza hotelowe były odkrywane na nowo.
W 1993 roku Christopher Pillet podjął się stworzenia własnej agencji. W tym samym roku był nominowany do "Designer of the Year" w Salon de Paris du Meble i rozpoczął niezależną karierę.
Jego osobowość i jego projekty posiadają wyróżniające cechy. Studia na Art School w Nicei (początkowo myślał o karierze muzycznej), wywarły duży wpływ na jego projektowanie - zachował on w nim smak niektórych rytmów i muzycznych schematów, jak również dążenie do poszukiwania harmonii.
Pillet spędził swoją młodość w Nicei; następnie był młodym projektantem we Włoszech, dziś pracuje we Francji, realizując międzynarodowe projekty. W swoich projektach kładzie nacisk na ich praktyczny i ekonomiczny wydźwięk, a także poszukuje warunków dla innowacji.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na spotkanie.


Głównym Partnerem Tygodnia Dizajnu jest Województwo Małopolskie.